Ekran twojego telefonu jest zablokowany za pomocą kodu? Szukasz sposobu na złamanie PINu lub wzoru?


Możliwe jest odblokowanie telefonu bez znajomości kodu PIN czy wzoru. Istnieje kilka możliwych rozwiązań, ale ich skuteczność zależy od tego, czy użytkownik przygotował się na taką sytuację. W przeciwnym razie, może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, co wiąże się z utratą danych. Zanim jednak rozpoczniesz scenariusze katastroficzne, zobaczmy jak ominąć PIN lub wzór na telefonie.
Nie pamiętam kodu PIN do blokady ekranu. Co zrobić?


Telefon zablokowany kodem PIN można odblokować, jeśli masz dostęp do alternatywnego kodu. Chodzi tutaj oczywiście o ośmiocyfrowy kod PUK. Jeśli zapomnisz kodu PIN do telefonu, trzykrotnie wprowadzenie błędnego hasła spowoduje zablokowanie urządzenia. Tu na ratunek przychodzi kod PUK, który znajduje się na plastikowej karcie, na której dostarczona była karta SIM.


Aby odblokować telefon, musisz wprowadzić kod PUK, co zasugeruje Ci Twój smartfon. Po wprowadzeniu kodu PUK, będziesz musiał ustawić nowy kod PIN. Po jego zatwierdzeniu, będziesz mógł ponownie korzystać z sieci komórkowej. Co jeśli kodu PUK też nie pamiętasz? Niektóre sieci oferują pomoc w odzyskaniu tego kodu. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Twojego operatora, infolinii lub poprzez kontakt e-mailowy. Pracownicy sieci pomogą Ci odblokować telefon zablokowany kodem.


Jak odblokować telefon, kiedy nie pamiętasz wzoru?


Odblokowanie telefonu zabezpieczonego wzorem jest możliwe za pomocą konta Google, pod warunkiem, że jest ono skonfigurowane i połączone z Twoim smartfonem. Jak to zrobić? Po kilkukrotnym wprowadzeniu błędnego wzoru, na ekranie powinien pojawić się komunikat "Zapomniałeś hasła?". Kliknij go.


Będziesz potrzebować danych logowania do konta Google, więc warto je zapamiętać. Po weryfikacji i potwierdzeniu, że telefon należy do Ciebie, będziesz mógł odblokować ekran i ustawić nowy wzór. Przy odblokowywaniu telefonu warto sprawdzić, czy zablokowane urządzenie jest sparowane ze smartwatchem. Najnowsze modele zegarków umożliwiają zdalne odblokowanie sparowanego z nimi telefonu.
Jak zresetować zablokowany telefon? Przywracanie ustawień fabrycznych.


Jeśli nie posiadasz kodu PUK ani konta Google, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Telefon można odblokować poprzez tryb Recovery, który umożliwia odzyskiwanie i przywracanie ustawień fabrycznych smartfona. Jednakże taka operacja wiąże się z utratą wszystkich dotychczas zapisanych na urządzeniu danych.


Przywracanie ustawień fabrycznych może wyglądać inaczej w zależności od modelu telefonu. Popularną konfiguracją jest równoczesne naciśnięcie przycisku zasilania i zwiększania głośności. Inną możliwością jest przycisk zasilania i zmniejszania głośności. Po tym urządzenie powinno uruchomić się w trybie Recovery. Jeżeli powyższe kroki nie działają, poszukaj w internecie informacji o wejściu w tryb Recovery dla Twojego modelu telefonu.


Kiedy znajdziesz się w trybie Recovery, wybierz z dostępnych opcji "Wipe data/factory reset". Jest to operacja kasowania danych, więc warto zastanowić się, czy istnieją inne sposoby odblokowania telefonu zablokowanego kodem PIN lub wzorem. Jeśli nie ma innych opcji, po wybraniu tej opcji urządzenie zostanie zresetowane do ustawień fabrycznych, a po ponownym uruchomieniu telefon włączy się bez blokady ekranu.

Jak odblokować telefon bez utraty danych? Lepiej zapobiegać niż leczyć.


Zablokowanie ekranu telefonu kodem nie musi być problemem, jeśli wcześniej podjąłeś kroki w celu zabezpieczenia się przed konsekwencjami zapomnienia kodu. Pierwsza możliwość to funkcja Android Smart Lock. Pozwala ona na wyłączenie automatycznego blokowania w miejscu, które jest połączone z zaufaną siecią Wi-Fi lub jest to miejsce określone wcześniej, na przykład dom. Można również wyłączyć zabezpieczenia za pomocą funkcji wykrywania twarzy lub głosu.


Smart Lock działa w ten sposób, że jak tylko Twój smartfon z systemem Android połączy się z domową siecią Wi-Fi, automatycznie odblokuje ekran. To zadziała nawet, jeśli zapomnisz PINu lub hasła. Jak odblokować telefon bez kodu PIN lub hasła? Niektórzy producenci oferują możliwość zdalnego odblokowania urządzenia. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które wcześniej założyły konto i mogą się na nim zalogować na danym smartfonie.