Platforma Disney Plus ma zamiar zaktualizować swoje stawki abonamentowe dla klientów w Europie.


Te nowości cenowe zostaną wprowadzone 6 grudnia i dotkną również polskich widzów. Może to nie być najlepsza niespodzianka na Mikołajki. W przeszłości, Disney Plus informował o planach zablokowania możliwości dzielenia się kontem z innymi, podobnie jak uczynił to wcześniej Netflix.
Przyszłość dzielenia się kontem na Disney Plus


Jeśli korzystacie z jednego konta Disney Plus z rodzeństwem czy przyjaciółmi, niebawem może to się skomplikować. Szef platformy podkreślił, że spółka intensywnie szuka sposobów, by uniemożliwić udostępnianie dostępu do konta. Chociaż dokładne szczegóły tej zmiany pozostają niejasne, można przypuszczać, że działania Netflixa w tej sprawie staną się inspiracją dla innych dostawców.


W trakcie prezentowania kwartalnych raportów Disneya ujawniono także plany zmian w strukturze abonamentu. W planach jest wprowadzenie abonamentu z reklamami, już dostępnego w USA. Ten nowy abonament ma zostać uruchomiony na początku listopada 2023 i będzie dostępny w Kanadzie za 7,99 dolarów miesięcznie oraz w kilku krajach europejskich, takich jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania (za 5,99 euro) i Wielka Brytania (za 4,99 funtów). Istnieje możliwość, że ta oferta trafi również do Polski, zwłaszcza że zmiany cenowe na Disney Plus będą miały miejsce także w naszym kraju.

Nowe stawki Disney Plus. Zmiany od 6 grudnia


Choć często słyszy się o wzroście cen usług, wielu z nas liczyło na to, że Polska uniknie tych podwyżek. Niestety, nowe ceny dla Disney Plus mają być aktualne od 6 grudnia 2023. Od tej daty koszt abonamentu wyniesie 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł rocznie, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do wcześniejszych 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł rocznie.


Pozostaje pytanie, czy nowe ceny dotkną obecnych subskrybentów z aktywnymi abonamentami. Możliwe, że jeśli ktoś opłacił już abonament roczny, zobaczy nowe stawki dopiero po zakończeniu bieżącego okresu rozliczeniowego. Przypominamy, że Disney Plus jest dostępny w Polsce od czerwca 2022 roku.